روند تحولات جاری در رژیم صهیونیستی در طول هفته گذشته بیش از هر چیز تحت تاثیر تداوم راهپیمایی های گسترده مخالفین نتانیاهو در شهر های تل آویو و اورشلیم در واکنش به تصویب قانون سزار کرونا و اعطای اختیارات ویژه به کابینه نتانیاهو با هدف مقابله با گسترش شیوع ویروس کرونا قرار داشت. علاوه بر پرونده کرونا، تداوم اختلافات در درون کابینه وحدت ملی، ادامه روند رسیدگی به پرونده قضایی نتانیاهو، اظهارات گانتز در مورد امکان سنجی عادی سازی روابط این رژیم با حماس و تصویب طرح منع تبدیل درمانی در نزد افراد دارای اختلال جنسی در زمره مهم ترین پرونده های تحولات داخلی رژیم بود. در صحنه روابط خارجی نیز می توان به روند پیشرفت خط لوله ایست مید، واکنش های رسانه های رژیم صهیونیستی به سیاست های ترکیه، روند رقابت های انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده آمریکا و اظهارات وزیر خارجه اردن در رابطه با راهکار تک دولتی در منازعه فلسطین و رژیم صهیونیستی اشاره نمود.

در پرونده  فلسطین تلاش های مشترک رهبران ارشد دو جریان فتح و حماس به منظور برقراری آشتی ملی و گفتگوی تلفنی محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با نخست وزیر نروژ در زمره مهم ترین اخبار در موضوع فلسطین به شمار می روند.

پرونده این هفته منازعه جمهوری اسلامی ایران و رژیم صهیونیستی به پوشش اخبار برگزاری نشست مرکز مطالعات و امنیت ملی اسرائیل با محوریت تحولات ایران، بازتاب خبر توافق راهبردی ایران و چین در رسانه های صهیونیستی، سفر رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا و وزیر خارجه مجارستان به فلسطین اشغالی و حمایت های جان بولتون از اقدامات ایذایی رژیم صهیونیستی بر ضد ایران اختصاص یافته است.

همچنین روند تحولات در پرونده معامله قرن و عادی سازی روابط رژیم با کشورهای عربی از جمله دیگر پرونده های مورد بررسی در بولتن حاضر است.

گزارش رصد و تحلیل تحولات بین المللی فلسطین و رژیم صهیونیستی در 5 مردادماه 1399 منتشر شد.

برای دریافت فایل کامل گزارش با مؤسسه تماس حاصل فرمائید.

تلفن تماس: ۷۷۱۳۷۹۰۹-۰۲۱